Отбелязваме 75-годишнината от разстрела на поета Никола Вапцаров

Покана към всички, които се прекланят пред жизнетворческия подвиг на Никола Вапцаров. На 24 юли от 18.00 часа ще се състои поетично четене „ЧАКА МЕ СВЕТЪТ”, посветено на 75-годишнината от разстрела на поета. В градинката зад Националната художествена галерия, където се намира скулптурата „Работникът поет”, дело на Николай Владов-Шмиргела, ще се съберат вдъхновени български поети,  за да прочетат свои стихове. Испанският поет Мануел Идалго ще участва задочно в четенето със своя творба, преведена от Тамара Такова за случая. Катя Зографова, литературен историк и уредник на Вапцаровия музей в София, ще произнесе слово, а стихове на поета ще прозвучат в изпълнение на актьора Георги Златарев.

Събитието се организира от Съюза на българските писатели и Националния литературен музей.