Национален ученически конкурс за есе „Душата ми е пленница…”

На 13 януари 2018 г. се навършват 140 години от рождението на Пейо К. Яворов. По този повод Националният литературен музей обявява конкурс за есе на тема „Душата ми е пленница…”.

В конкурса могат да участват ученици от 8 до 12 клас. Изискванията са: обем до 2 стандартни машинописни страници в Word – формат; Times New Roman, 12 pt.

Всяка конкурсна работа трябва да бъде придружена от следната информация: име на автора, възраст, учебно заведение, пощенски адрес, телефон и е-mail адрес за контакти.

Изпращайте своите творби на е-mail адрес This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. или на адрес: София, ул. „Г. С. Раковски” № 138, ет. 2, за Национален литературен музей.

Краен срок за изпращане на текстовете – 22 декември 2017 г.

Резултатите от конкурса ще бъдат обявени на 5 януари 2018 г. на сайта на Националния литературен музей, на адрес  http://nlmuseum.bg/ и страницата на музея във Фейсбук.

Наградените автори ще бъдат уведомени най-късно до 08.01.2018 г., а наградите ще им бъдат връчени на 11.01.2018 г., когато ще бъде тържественото честване на годишнината в Големия салон на Българска академия на науките, намиращ се на ул. „15 ноември” № 1 в София.

24.11.2017 г.