ОТБЕЛЯЗВАМЕ 104 ГОДИНИ ОТ СМЪРТТА НА ПЕЙО ЯВОРОВ

На 29 октомври 2018 г. от 11:00 часа, Националният литературен музей организира панихида на гроба на Пейо К. Яворов в Централен гробищен парк – София.

Един от най-големите български поети на XX век умира на 29 октомври 1914 г. Погребан е в Централните софийски гробища до любимата си Лора Каравелова. Гробът му се намира в непосредствена близост, западно от гробищния храм „Успение Богородично.

Благодарение на Инициативния комитет за възстановяване на гроба на Лора Каравелова и със съвместните усилия на Националния литературен музей, Столична община и ОП Гробищни паркове, липсващият от дълги години надгробен кръст бе възпроизведен по снимка и поставен на мястото му.

Пред паметта на Пейо Яворов ще се поклонят представители на Националния литературен музей, Столична община, Община Чирпан, къща музей „Пейо Яворов – Чирпан, представители на Съюза на българските писатели и на Сдружение на български писатели.