МИНИСТЪР ВЕЖДИ РАШИДОВ ЩЕ ИНСПЕКТИРА НА 9 МАЙ ОТ 11:00 ЧАСА РЕМОНТНИТЕ ДЕЙНОСТИ В КЪЩАТА МУЗЕЙ „ПЕЙО ЯВОРОВ“ НА УЛ. „Г.С. РАКОВСКИ”
Министърът на културата Вежди Рашидов ще инспектира на 9 май 2016 г. /понеделник/ от 11:00 часа ремонтните дейности, които се извършват в къщата музей „Пейо Яворов“ на ул. „Г.С. Раковски” № 136 в София.
       Ремонтът на фасадата на емблематичната сграда започна през втората половина на април т.г. Успоредно с това се прави и разчистване в градинката пред къщата на П. К. Яворов, в която скоро ще има нови зелени насаждения.
       Къщата на Яворов на ул. „Г.С. Раковски”, която е и част от Националния литературен музей, понастоящем е частна собственост.
       Очаква се след края на ремонта на къщата тя да отвори врати за Нощта на музеите, която посрещаме тази година на 21 май.