На 17 юни в Националната библиотека „Св. Св. Кирил и Методий” бе открита изложбата „125 години от отпечатването на романа „Под игото” от Иван Вазов и 120 години от излизането на първото самостоятелно издание”. Експозицията отдава почит на тези две бележити годишнини като представя пред широката публика оригинални снимки и уникални документи, множество български и чужди издания на романа от английски и френски до японски и хинди от фондовете на къща музей "Иван Вазов" и Националната библиотека, илюстрации на Петър Морозов, Борис Ангелушев и Любен Зидаров, и лични вещи свидетелстват за неугасващата енергия на тази изключителна книга. Слово произнесоха проф. Боряна Христова, директор на Националната библиотека, проф. Милена Цанева, г-жа Катя Зографова, и.д. директор на НЛМ и гл. уредник на къща музей "Иван Вазов". С тази изложба бе поставено началото на всенародните чествания за 120-годишнината от издаването на първото самостоятелно издания на „Под игото”, в които са предвидени още много културни събития - кръгла маса в гр. Сопот, конкурси, викторини и празничен концерт-спектакъл.