Преди няколко години Националният литературен музей стартира музикално-поетичната поредица „Братството на поетите“ с вечер, посветена на 100-годишнината от рождението на Иван Пейчев и неизвестното му приятелство с Никола Вапцаров, намерило израз в дисидентското му стихотворение „Предчувствие“, написано „от името“ на Никола Вапцаров през 1957 г.
На 10 юни 2022 г. от 17:30 ч. във „Високото пространство“ на къща музей „Никола Вапцаров“ (ул. „Ангел Кънчев“ 37) в София, ще се състои паметна вечер, посветена на 115 години от рождението на Младен Исаев и 80 години от разстрела на Никола Вапцаров. Именно Младен Исаев изнася от килията на затвора, в която са заедно с осъдения на смърт Вапцаров, оригиналите на „Прощално“ и „Предсмъртно“, записани в черния бележник „Байер“ и тетрадката „Сампа“. Тя е принадлежала на Антон Попов, който пише от лицевата ѝ част, а след това я дава на най-близкия си приятел, за да запише той за последен път своите стихове, накрая трети поет – Младен Исаев, я изнася от затвора. Какво по-красноречиво свидетелство от това за братството на поетите?
Дарена през 2004 г. от дъщеря му Валентина Исаева на Вапцаровия музей, днес култовата тетрадка е един от най-ценните експонати в последния дом на Огняроинтелигента.
Валентина Исаева и Катя Зографова, гл. уредник на музея, са подредили във „Високото пространство“ камерна изложба с ръкописи и снимки на Младен Исаев. За пръв път ще бъде показан пред публика и негов оригинален портрет, дело на художника Иван Табаков.
Слово за автора на „Поема за Вапцаров“ и на „Високи сини планини“, ще произнесе проф. Стефан Коларов, автор на няколко изследвания за Младен Исаев от 70-те и 80-те години на ХХ век, както и на книгата „Шестимата от дело №585/1942“ в поредицата „Архивите са живи“, 1982 г., в която присъства и Вапцаров.